Як зробити Instagram інструментом для піарників

Instagram давно перестав бути лише соцмережею гарного візуального контенту. При правильній побудові стратегії та її втіленні, Instagram може стати ефективним PR-інструментом, що вирішуватиме низку питань: підвищуватиме знання про бренд, залучатиме та утримуватиме клієнтів, формуватиме лояльну аудиторію. До того ж, завдяки сторіз, опитуванням, прямим ефірам, соціальна мережа дозволяє лишатись брендам у перманентному зв’язку із своєю аудиторією.

Мережа постійно розвивається, оновлюється та поповнюється опціями. Розповідаємо про те, як лишатись у тренді та зробити з акаунту Instagram новий майданчик спілкування із аудиторією.

photo_2018-11-29_12-16-04

• Не фотографіями єдиними

Дослідження Quintly показали, що відео в Instagram отримують на 21% більше охоплення та взаємодії, аніж інший вид контенту. Статистика дивує, адже всі звикли, що фішка Instagram – гарні статичні фотографії. Проте видається, що традиційний формат подачі контенту в соцмережі відходить. Друге місце після відео за популярністю займають фотографії-каруселі. А про те, чому відео – це тренд останніх років, що не збирається здавати свої позиції ще як мінімум років п’ять, читайте у нашому попередньому матеріалі.

  • Робота з інфлуенсерами

Останнім часом багато хто говорить про завершення ери Instagram-блогінгу та різке пониження довіри аудиторії до лідерів думок. Дійсно цифри кажуть самі за себе.  За статистикою від Medium, 52% молоді почала менше довіряти інфлуенсерам. А минулотижневе нововведення від соціальної мережі – інструмент для вирахування накручених підписників та вподобань на фотографіях, показав, що слід дуже ретельно обирати блогерів для співпраці. Проте брендам не слід робити поспішних висновків та ігнорувати у своїх PR-кампаніях роботу з інфлуенсерами. Західні фахівці радять звертати увагу на «наноінфленсерів» – блогерів з аудиторіями від 1000 до 5000 підписників. Аудиторія таких лідерів думок часто складається з друзів, знайомих, оточення блогера, пости та рекомендації якого здаються дуже камерними та особистими. Такими, які викликають довіру та бажання спробувати якийсь продукт, чи послугу.

• Не ігнорувати вихідні!

Більшість брендів звикли публікувати багато контенту у будні, даючи відпочинок та паузу як собі, так і підписникам на вихідних. Така тактика не правильна, переконані дослідники Quintly. Згідно їх аналізу, 76.13% контенту в Instagram публікується від понеділка до п’ятниці. Проте на вихідних пости отримують на чверть більше охоплення аніж у будні! Виглядає цілком логічно – люди мають більше часу та не зосередженні на роботі. До того ж погодьтеся, що на вихідних більше опцій запостити гарну фотографію з відпочинку в горах, вечірки, чи недільного шопінгу, аніж у будні. 

photo_2018-11-29_12-15-51

  • «За кулісами»

Чи то проста психологія, чи звичайна людська природа, проте люди часто люблять підглядати «behind the scenes». Гарні, якісні картинки – це звичайно цікаво, проте дізнатись, що відбувається за кулісами ідеального життя – набагато цікавіше. Саме цю опцію пропонує нам Instagram – знайомити аудиторію з внутрішнім життям компанії, засновників бренду, її працівників. Такий контент майже не пасує іншим соцмережам та ідеальний для  Instagram. Розповісти про послуги та продукти бренду через знайомство аудиторії з виробництвом, командою, факапами, рутинним життям може закладатись у всю стратегію ведення сторінки. Ви стаєте відкритими, дружелюбними та близькими. 

photo_2018-11-29_12-15-39

  • Не дублювати контент у себе

Сторінка в Instagram не має стати копією ваших сторінок в інших соцмережах. Кордони між особливостями різних мереж дійсно зараз розмиті – Facebook ввів можливість публікувати сторіз, в Youtube тепер можна відправляти повідомлення, а зовсім нещодавно такої опції не було навіть в Instagram! Проте дублювати контент з іншим соцмереж – погана тактика. Присутність бренду на різних соцмережах має бути виправданою та нести в  собі мету. Використовуйте особливості соцмереж та будьте впізнаваними й унікальними.