7 книжок, які прокачають комунікаційні навички

Згадайте свого блискучого одногрупника, який готувався до іспиту рівно за 5 хвилин й отримував ледь не п’ятірку на очах в інших студентів. Можливо, ви самі були цим везунчиком? Так чи ні, від комунікаційних навичок залежить чимало, і їх завжди можна вдосконалювати.

Ми зібрали 7 книжок, які допоможуть апгрейднути свої комунікаційні навички в різноманітних проявах.

 

«WOW-виступ по-українськи», Андрій Степура

 

Андрій Степура — фахівець з публічних виступів та засновник школи ораторського мистецтва «Майстерня Лева». Його книга «Wow-виступ по-українськи» навчить бути переконливим та цікавим промовцем, правильно жестикулювати та презентувати будь-які ідеї, а також допоможе побороти страх перед виступами. А завдяки QR-кодам, розміщеним на сторінках книги, ви зможете одразу дивитися відео з прикладами. До речі, автор розглядає досвід не лише закордонних спікерів, а й українських, що робить цю книгу ще актуальнішою.

«Говори та показуй», Ден Роум

 

Легка та стильна книжка з купою картинок, що надихне створювати такі ж легкі презентації. Автор впевнений, що завжди можна креативно підійти до виступу чи презентації, створити сильну історію та не боятися публіки. Якщо ви втомилися від серйозних книжок з великою кількістю тексту, ця книга стане чудовим відпочинком з користю.

«Переконання. Революційний метод впливу на людей», Роберт Чалдині

 

Можливо ми цього не помічаємо, але переконувати інших нам доводиться частіше, ніж здається. У новій книзі “Переконання” психолог Роберт Чалдині досліджує успішні та провальні кейси соціальної взаємодії і наводить чимало життєвих прикладів, зокрема й з реклами та маркетингу. Як і попередня праця “Психологія впливу”, книга читається легко та захопливо.

«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів», Кріс Андерсон

 

Ще одна книга, яка допоможе освоїти ораторське мистецтво. Кріс Андерсон — куратор і президент щорічної конференції TED — зібрав та проаналізував в одній книзі найкращі промови. Окрім порад та цікавих деталей, що мають значення під час виступів, автор глобально розповідає про пошук ідей, натхнення та серйозну роботу над собою.

«Емоційний інтелект», Денiел Ґоулман

 

Жодна ефективна комунікація неможлива без розуміння чужих та контролю власних емоцій. Комунікаційні навички та інші soft skills базуються на емоційному інтелекті, який можна розвинути до високого рівня. Деніел Ґоулман вчить розуміти природу виникнення емоцій та брати їх під контроль, а відтак — бути гнучким, швидко адаптуватися до співрозмовника та легко комунікувати.

«Кишенькова книжка емоційного інтелекту. Невеличкі вправи для інтуїтивного життя», Джилл Хессон

 

Якщо ви вже знайомі з книгою Ґоулмана або любите більше практики, тоді ця книга для вас. “Кишенькова книга емоційного інтелекту” містить багато вправ після кожної теоретичної частини. Автор розглядає щоденні життєві ситуації та дає короткі вичерпні поради, як їх правильно сприймати. Книга охоплює розуміння емоцій, керування ними, розвиток емоційного, а також соціального інтелекту.

«Нові правила ділового листування», Максим Ільяхов, Людмила Саричєва

 

Книга авторів “Пиши, скорочуй” поки не вийшла в перекладі українською мовою, однак точно варта уваги. Ділове листування займає купу часу багатьох працівників, і дотримання ділового етикету та просто людського ставлення обов’язково має бути його частиною. Ввічливість, чіткість, структурованість листів допоможуть привернути увагу та знайти спільну мову з незнайомими людьми, потенційними партнерами та клієнтами.

Ми у соц. мережах:

Останні статті

Дизайн соціальних медіа
20.02.2024
Columns

Дизайн соціальних медіа та його роль у маркетингових кампаніях: вплив на ефективність та конверсію

Репутація
02.01.2024
Columns

Як створити успішну PR-стратегію: інструкція для «чайників»

комунікації
03.12.2023
Columns

Twitter(X): як українські бренди використовують його для креативних комунікацій

Репутація
25.10.2023
Columns

Обмовки за Фройдом та хайп на війні: ТОП-5 найгучніших PR-скандалів в українському бізнесі