Яндекс буде показувати українцям Крим, як українську територію, а росіянам – як російську

/ / Новини

Яндекс буде показувати українцям Крим, як українську територію, а росіянам – як російську

Вівторок, 25 Березня 2014

Після анексії Росією Криму, яку засудили майже всі країни світу, окрім Сирії, Північної Кореї та Уганди, компанія Яндекс опинилась в складній ситуації. Адже їй треба якось показувати на своєму сервісі Яндекс. Карти територію Криму так, щоб не отримувати проблеми ні на території України, ні на території Росії.

Компанія знайшла вихід – для українців Крим буде виглядати українською територію, а для користувачів Росії – російською.

«Надалі і Яндекс.Карти стануть різними для різних країн — тобто Крим там відображатиметься відповідно до офіційної позиції кожної країни. Зміни торкнуться всіх сервісів Яндекса, для яких це актуально» – повідомляє компанія Яндекс.

Користувачі неоднозначно сприйняли такий підхід російської компанії до відображення територій:

Цікаво, що Яндекс, показуючи українцям карту Грузії, вже багато років чомусь взагалі не переймається тим, що Україна ніколи не визнавала відділення від цієї країни Абхазії та Південної Осетії, здійсненого, як і в Криму, російськими військовими.

Україна, як і весь світ (за виключенням 2-3 сателітів Росії) визнають Абхазію частиною Грузії у статусі автономної республіки. Але Яндекс це мало турбує, і для українців він Грузію показує без цих двох автономних республік:

Варто зауважити, що зміни торкнуться не лише карт, а й відображення новин: Найближчим часом зміни з’являться на головній сторінці Яндекса, у Пошуку і в Новинах. Наприклад, новини Криму стануть частиною російського випуску новин, а ЗМІ Криму в російському випуску перестануть позначатися іноземними. При цьому в українському новинному випуску змін не відбудеться. Наші користувачі з Криму побачать російський Яндекс, якщо зайдуть на www.yandex.ru, і український — якщо на www.yandex.ua. Крім того, у них завжди є право вибору — вони можуть перемкнути домен і вибрати ту чи іншу картину світу.

Яндекс буде показувати українцям Крим, як українську територію, а росіянам – як російську