Тренди SMM в 2018 році

/ / Новини

Тренди SMM в 2018 році

Середа, 25 Квітня 2018

Уявити сучасний бізнес без власних платформ у соціальних мережах – майже неможливо! І не лише бізнес – те, як ми позиціонуємо себе самі, як ведемо власні акаунти – теж грає величезну роль. Продивлятися профілі кандидатів в соцмережах до безпосереднього контактування – вже стала практика всіх спеціалістів. Окрім величезного впливу на повсякденне особисте і бізнес-життя, соціальні мережі мають і свої алгоритми, правила,  закони. Як розібратися з ними та навчитись орієнтуватися в цьому швидкоплинному світі трендів – ми запитали в спеціаліста з представлення компаній/брендів/публічних осіб в соціальних мережах – Олександра Дуба.

Тенденції роботи з соціальними мережами у 2018

Олександр допоміг нам скласти список рекомендацій, які допоможуть в роботі з соціальними  мережами у 2018 році.

1. Використання відео

Saw Telegram GIF - Find & Share on GIPHYSaw Telegram GIF - Find & Share on GIPHY

Використовувати більше відеоматеріалів – основна тенденція соціальних мереж цього року.

Основними платформами, куди треба заливати відео, є Facebook та Youtube. І оскільки вони – прямі конкуренти щодо відеоконтенту, насправді зайве розміщувати на Facebook публікації з посиланнями на Youtube. Так само й з іншими мережами, куди ви можете «залити» відео.

Тобто  потрібно всюди, де це можливо, завантажувати відео безпосередньо у сервіси.

Трохи призабутий всіма Vimeo вже анонсував додавання у свій функціонал інструментів, які дозволять не лише завантажувати відео на декілька майданчиків, а й одночасно вести у них пряму трансляцію.

2. Розвиток месенджерів

На друге місце я б поставив ну просто стрімкий розвиток месенджерів та, відповідно, чат-ботів. Все це дозволяє максимально автоматизувати спілкування з клієнтами, налагодити продажі чи/та у випадку, наприклад, онлайн-ЗМІ   ділитися новинами (відібраними за конкретною тематикою) в автоматичному режимі.

Проте і тут не все так просто. Адже після нещодавнього скандалу, пов’язаного з Facebook щодо витоку особистих даних користувачів мережі, остання призупинила інтеграцію в неї будь-яких чат-ботів, окрім тих, які створені на базі внутрішнього функціоналу мережі.

Звичайно ж, усі в один голос говорять, що найближче майбутнє   за чат-ботами, і скоро цілі відділи продажів стануть непотрібними. В чомусь вони праві, адже я сам нещодавно спілкувався з розробниками, які зараз реалізовують проект зі створення чат-бота, що самостійно торгуватиме на біржі! Проте я завжди був за «живе спілкування», щоб читачеві/клієнтові відповідали реальні люди. Можливо, не так швидко, як це вміють чат-боти, але цілком і повністю компетентно. І навіть якщо компанія, до якої звертаються, має багато напрямків діяльності, а людина, яка відповідає на запити, не компетентна в окремому з них – то й тут, до прикладу Facebook, вже розробив і тестує інструмент, який дозволяє вхідне повідомлення до сторінки бренду/компанії переадресувати експерту в цьому питанні. І вже далі він вестиме діалог.

3. Telegram   

50M GIF - Find & Share on GIPHY50M GIF - Find & Share on GIPHY

На третьому місці у мене Telegram. Чому?

Повністю хронологічне розташування публікацій. І ці публікації  розміщені всередині конкретних тематичних каналів. Зручний формат читання з телефонів і присутність версії для десктопу (зручно власне створювати контент). Можливість використання сотень, а то й тисяч простеньких чат-ботів для створення  опитувань, підтягування в канал rss-стрічок з сайтів. Передавання файлів зображень та відео у високій якості (наприклад, аналогічна передача через Facebook несе за собою втрату якості). Ну і плюс для мене – це можливість створення і завантаження аудіофайлів (наприклад, перебуваючи в дорозі, вам часто набагато зручніше прослухати інформацію, ніж її читати чи дивитися відео).

Єдиний мінус цього месенджера (чи то вже соцмережі) для мене – це якщо ти підписаний на велику кількість каналів, то тобі приходить маса сповіщень про додавання нових публікацій. І хоча це й  можна регулювати, але з часом цього стає все більше.

Ну і завершити розмову про тренди в 2018 році хотів би розповіддю про Stories. Ті компанії, які використовують у своїй стратегії просування Instagram, вже зараз мусять пропрацювати для себе окрему стратегію розвитку власне Instagram Stories. До цього вже треба бути готовим, зважаючи на те, скільки  різних «примочок» у них додалося останнім часом.

Які канали краще використовувати для бізнесу

Для кожного окремого бізнесу підходить свій майданчик в соціальних мережах. Тому реєструватися у всіх – не потрібно. Набагато ефективніше буде спрямувати свою активність на ті канали, які підходять саме вам!

  • Ви онлайн-видання?

Постіть на Facebook, Twitter, Youtube, Instagram. Так-так, на Instagram. Скажете, що там постити, ми ж нічого не продаємо? Ну то й що. Додавайте світлини та короткі відео з життя вашого офісу/редакції/зрештою, дому.

  • Ви  гурт/виконавець/музикант?

Заливайте все на Soundcloud, розповідайте про свої концерти на Facebook, розвивайте канал на Youtube. Що? Я казав раніше, що відео потрібно заливати на Facebook, а не брати лінк з Youtube?! Так, казав. Але якщо хочете розвинути свій канал на Youtube, то можете «вбити двох зайців разом». Зробіть короткий тізер відеоматеріалу – залийте його на вашу Facebook-сторінку з постом про те, що повне відео можна переглянути на каналі Youtube за таким-то посиланням. Таким чином ви за допомогою відео, яке залили на Facebook, розвинете свою сторінку і одночасно спонукатимете людей перейти на Youtube-канал.

  • Ви графічний дизайнер чи фотомитець?

Поскладайте свої матеріали, окрім вже згаданих мереж, і на Pinterest.

Ви громадська організація? У вас точно є презентації різних проектів. Покладіть їх на Slideshare.

Що таке комерційний SMM?

Business Working GIF - Find & Share on GIPHYBusiness Working GIF - Find & Share on GIPHY

Не намагайтеся відразу продати і не намагайтеся лише продати. Завоюйте спочатку довіру до вашого бренду/компанії/товару. Багато досліджень показали (та й ви самі знаєте з власного досвіду), що продажі у вже знаних компаній завжди більші та завжди тримаються на хорошому рівні.

Поділіться знаннями з вашими читачами.  До прикладу, один медичний центр має окрему рубрику зі статтями, які пишуть самі лікарі. Завдяки їхнім матеріалам людина може позбутися страхів щодо якогось захворювання, або дізнатися, як вирішити свою проблему. Люди помиляються, якщо кажуть, що соціальні мережі — це лише про продаж. У такому випадку я завжди відповідаю, що соцмережі — це, передусім, репутація та підтримка іміджу бренду.

Не забувайте також ділитися життям своєї компанії з вашими читачами. Наприклад, зробіть фотозвіт з конференції або з якогось свята у вашій компанії. Такі пости зазвичай збирають величезну кількість вподобань та мають велике охоплення. Проте намагайтеся використовувати у своїх публікаціях власні зображення, не завантажуючи фото з інтернету. По-перше, це підвищує вашу впізнаваність серед інших. А по-друге — ви можете забрендувати світлину, розмістивши на ній логотип. А це підвищує вашу унікальність.

Наступний тип контенту я називаю так: замість тисячі слів — інфографіка. Проте не йдіть стандартним шляхом. Наприклад, не вміщайте сюди здобутки вашої компанії у цифрах за рік. Спробуйте додати щось цікавіше про вашу команду.

А взагалі, увесь контент я завжди поділяю на іміджевий, тематичний, подієвий, сезонний та розважальний. Тут ви можете використовувати розіграші. Але забудьте про те, що клієнт, який придбає товару на 10 000 гривень, отримає кепку в подарунок. Це більше не діє. Захоплюйте аудиторію непередбачуваними, оригінальними ідеями.

Що передбачає SMM-політичних проектів?

Politics Obama GIF - Find & Share on GIPHYPolitics Obama GIF - Find & Share on GIPHY

Щодо політичних проектів в соцмережах – то це часто «сезонна робота». Адже більшість партій чомусь мало  уваги приділяють соцмережам у проміжку «між виборами» і активізуються, в кращому випадку, перед самим початком виборчих кампаній. А завойовувати прихильність виборця потрібно ой як довго. Щодо нюансів просування політичних проектів в соцмережах – то сюди має бути залучений практично весь штаб, чи, принаймі, та частина команди, яка відповідає за піар. І кожен коментар, кожна крапка і кома повинні бути погоджені й перевірені. А щодо контенту, то не варто дублювати інформацію з бігбордів, листівок і т.д. Проявіть і тут оригінальність. Це місцеві вибори? Розкажіть про свою обізнаність в історії регіону, краю, міста, села. Розбийте довгий список ваших обіцянок на окремі короткі публікації з зображеннями чи виголосіть їх в окремих коротких відео з креативним місцем зйомки.

SMM соціальних проектів

Щодо соціальних проектів, то завжди виникає питання: а чи варто цим ділитися/хвалитися? Варто. Але не у стилі вихваляння, а в формі звітів. Звичайно, не довгих текстів з купою цифр. Зніміть відео про це, зробіть фотоальбоми, а довгі текстові звіти, якщо вже дуже треба їх оприлюднити, оформіть наприклад, у вигляді інфографіки.

Про автора:

Олександр Дуб, інтернет-маркетолог, спеціаліст з представлення компаній/брендів/публічних осіб в соціальних мережах. В професії з 2012 року.

19059786_1529571370394833_261759487791319623_n19059786_1529571370394833_261759487791319623_n

Клієнти: Медичний центр Святої Параскеви (повна інтернет-присутність), Kormotech & Соціум, Компанія Ензим, Дивись.info,

Дитячий професійний масаж, Експерт з продажів Людмила Калабуха, Соціальний проект «Тут їсти не можна», Робота з політичними проектами (3 виборчі кампанії), Низка львівських закладів харчування та 2 розважальні заклади.