Топ-6 фактів про комунікацію від Генрі Марша

/ / Новини

Топ-6 фактів про комунікацію від Генрі Марша

Вівторок, 26 Лютого 2019

Відомий британський нейрохірург, автор двох бестселерів Генрі Марш про комунікацію у команді, секрети успішної книги та вимоги побудови позитивного іміджу.

 

Фото: Фокус.ua

Ефективна комунікація у команді залежить від її лідера

Лідер має подавати приклад, створювати правильну атмосферу у команді. Проте важливо, аби лідерство не переростало у диктаторство. Зараз існує дуже багато книг, тренінгів про менеджмент та керівництво. Проте, на мою думку, бути керівником – це не лише постійно говорити людям, що робити. Лідерство полягає в тому, щоб дати людям можливості робити краще, допомагати їм розвиватись на своїй посаді. До прикладу, в більшості українських лікарень, на жаль, переважає сталінізм та диктаторство. Лідерство – це допомога колегам. Саме допомога, а не диктування завдань. Я завжди кажу, що люди краще виконували б свою роботу, якби їх більше заохочували, а не лише критикували.

Раджу також спілкування поза роботою. Піти на обговорення в парк, чи деінде, аби змінити звичні умови.

Комунікація вирішує багато проблем

Одна з великих проблем української медицини – відсутність комунікації між лікарями. Особливо йдеться про рентгенологів, які аналізують рентгени й лікуючих лікарів, які безпосередньо оглядають пацієнтів в поліклініках. В європейських та американських лікарнях, спеціалісти зустрічаються принаймні раз на тиждень, аби обговорити справи пацієнта. Цього дуже бракує в Україні.

Навчитись добре писати можливо

Я написав свої книги завдяки пораді своєї дружини. Я завжди мав звичку вести щоденник, куди записував усе, що відбувалось зі мною впродовж дня у лікарні. І коли дружина запитувала, як минув мій день, я читав їй свій щоденник. Думаю успіх моїх книжок залежав від кількох чинників.  По-перше, я хороший комунікатор. Я люблю описувати та пояснювати щось. Також в мене гарна освіта, що дозволяє мені виразно і грамотно викладати свої думки. Ще один важливий аспект, я впевнений, що неможливо писати добре, якщо людина не читає багато. Я прочитав безліч книг у ранньому віці. Цей процес стає несвідомим: речення складаються самі по собі, я не знаю як. І звичайно, практика дуже важлива. Чим більше ви пишете, тим краще у вас виходить.

Критика – найкращий помічник на шляху до бестселера

Жодна книга не є досконалою. Критика дуже важлива. Якщо ви хочете добре писати, показуйте текст своїм друзям, колегам і послухайте від них критики. Мій перший рукопис книги був дуже великої товщини. Після того, як моя дружина прочитала його, він став тоншим. Після прочитання мого агента, він став ще тоншим. Коли мої редактор та видавець прочитали текст, він став таким, який він є зараз. І після кожного прочитання книга ставала кращою. Конструктивна критика дуже важлива. Можливо є люди, які можуть чудово писати і без неї, проте я дуже сумніваюся в цьому. Моя дружина (ред. Дружина Генрі Марша – Кейт Фокс – британська антропологиня та письменниця) має теорію на цю тему. Вона впевнена, що якщо ви дуже успішний письменник і пишете багато книг  і з часом вони стають дедалі гіршими, то це тому, що редактор перестав вас критикувати.

Секрет успішної репутації –  чесність

Це дуже важко психологічно визнавати свої помилки публічно і говорити про свої занепокоєння та хвилювання. Ви повинні бути впевненими та сильними для цього.

Люди зазвичай зарозумілі. Вони кажуть: «Я ніколи не помиляюсь». Проте насправді це прояв слабкості та страху. Коли ви звертаєтеся до лікаря,  в першу чергу ви хочете довіряти йому. А як ви можете довіряти людині, якщо вона не чесна? Як би парадоксально це не звучало, проте коли лікар визнає, що часу від часу може помилитись, це справляє на пацієнта враження більш впевненої людини.

Експертність полягає у досвіді

Я став відомою публічною персоною майже вкінці своєї кар’єри. Можливо молодим лікарям, в яких мало досвіду, і не варто прагнути популярності. Це виглядає підозріло, коли людина, в якої мало досвіду у якійсь сфері, намагається виглядати великим експертом у медійному середовищі. Популярність завжди має виклики, людина може стати занадто зарозумілою. Моя дружина навіть жартує, що добре, що я став відомим у старшому віці. Вона переконана, що якби це сталося, коли я був молодшим,  я був би абсолютно нестерпним.