ПОНАД 90% КОРИСТУВАЧІВ ІНТЕРНЕТУ СТУРБОВАНІ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЮ ЇХ ІНФОРМАЦІЇ

/ / News, Новини

ПОНАД 90% КОРИСТУВАЧІВ ІНТЕРНЕТУ СТУРБОВАНІ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЮ ЇХ ІНФОРМАЦІЇ

Вівторок, 11 Лютого 2014

Більше 90% користувачів мережі Інтернет стурбовані конфіденційністю їх інформації в мережі. Ця цифра з кожним роком зростає, як стверджують експерти агентства «ВАРТО», грунтуючись на даних Harris Interactive.

«Більше 30% користувачів Інтернету заходять у мережу через проксі-сервери і віртуальні приватні мережі (VPN), щоб анонімно користуватися інтернетом. В Україні хвилювання зібльшилося після прийняття 16 січня процесуальних законів (№ 3879) про додаткові заходи захисту безпеки громадян», – зазначає Наталія Холод, директор агентства маркетингових комунікацій «ВАРТО».

Після минулих скандалів з публікацією особистих даних почастішали звинувачення розробників мобільних додатків в навмисне вшитих функціях геолокації в ОС, що дозволяють стежити за їх власником. Цікаво, що хвиля стурбованості з приводу цифрового обміну даними, виникла на грунті подій 2013 року, пов’язаних з Едвардом Сноуденом. Нагадаємо, що на початку червня 2013 Сноуден передав кільком газетам секретну інформацію, що стосується стеження американських спецслужб за інформаційними комунікаціями між громадянами багатьох держав за допомогою інформаційних мереж і мереж зв’язку. Після його викриттів люди всерйоз задумалися про свою безпеку в мережі.

«XXI століття – це століття інформаційної не/безпеки. У сучасних умовах не існує кодів та паролів, які не можна зламати, – розповідає медіа-аналітик PR-агенції «Перфектні рішення» Дарія Зубрицька. – Копія вашого паспорта та індефікаційного коду коштує 5-7$. Подібно до того, як ми слідкуємо за чистотою рук, потрібно слідкувати за тими інформаційними відбитками, які ми залишаємо у світовій павутині».

То що робити в умовах інформаційного суспільства з персональною безпекою? Незважаючи на те, знаєте ви про інформаційну гігієну чи ні, сервери, що нагрівають атмосферу землі, невпинно накопичують інформацію про вас особисто, про вашу діяльність, друзів і ваші уподобання. Остаточно видалити будь-який ваш запис у мережі неможливо. Ви витираєте запис, чи видаляєте зображення лише зі своєї сторінки, а на сервері усе зберігається. Наприклад, Facebook усі ваші записи вважає своєю приватною власністю і як він нею розпорядиться, ви не можете спрогнозувати. Політика на Однокласники та Вконтакте ще складніша, бо вони зареєстровані у Росії і ФСБ має до них доступ. Отже, що це небезпечно, наголошувати вже не варто, а ось, що зробити, аби не нашкодити собі – Дарія Зубрицька пропонує кілька порад:

 – не розміщуйте в інтернеті інформацію про свій робочий графік, фотографії з розкішних умов проживання, нові дорогі обновки. Не позначайте на віртуальних картах географію вашого перебування на даний час;

 – не пишіть у соцмережі дату вашої відпустки, аби вберегти себе від квартирних крадіжок;

 – не забувайте натиснути вихід із пошти та соцмережі, коли користуєтеся чужим комп’ютером;

 – не перевіряйте баланси та не керуйте банківськими рахунками через інтернет у WiFi- зонах;

 – не розміщуйте комп’ютер так, щоб ви сиділи спиною до вікна;

 – хоч раз на тиждень очищуйте історію веб-переглядів та cookies на своєму персональному комп’ютері.

Тож, колеги, безпечного та безперебійного Вам трафіку!

http://mmr.ua/news/id/bolee-90-polzovatelej-internet-obespokoeny-konfidencialnostju-ih-informacii-38236/?res=mmr_mailer&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=07%2F02%2F2014%20-%209&utm_