Єдиний термінал – нова мантра в медіаплануванні

/ / Новини

Єдиний термінал – нова мантра в медіаплануванні

Вівторок, 08 Квітня 2014

 Хоч, на думку експертів, в 2014 році телебачення збереже свої лідируючі позиції в медіабюджетах усього світу, сьогодні бренд-комунікатори все частіше говорять про крос-платформеність, і підводять її до ідеального екстремуму – єдиної «панелі управління» рекламним медіа-міксом.  

Компанії застосовують все більше досліджень і експериментують з ідеальним медіа-міксом: що комбінувати, з чим і в якій послідовності.

Coca-Cola провела успішну інтегровану кампанію в Латинській Америці. Все почалося з бренд-обіцянки «відкрий щастя» на ТБ. У рекламній кампанії показували моменти щастя і закликали поділитися власними моментами в онлайні. За результатами кампанії, Coca-Cola дійшла висновку, що телебачення наразі залишається найбільш релевантною точкою дотику з брендом і надихає подальшу вірусну поведінку на цифровому етапі рекламної кампанії.

Американська страхова компанія Physicians Mutual провела дослідження з метою зменшити вартість вхідного клієнтського запиту і виявила, що ТБ добре координується з такими каналами комунікації, як директ-мейл, радіо і онлайн (вартість ліда в підсумку була знижена в п’ять разів).

Телеканал ESPN рекламував свою програму SportsCenter у себе в ефірі та в інтернеті. Висновки, які зробив рекламодавець, проаналізувавши результати кампанії: реклама на ТБ добре вплинула на частоту споживання, особливо серед існуючих глядачів SportsCenter, а кампанія в онлайні – на поліпшення бренд-equity, тобто сприйняття бренду і його ключових характеристик серед не- глядачів.

Крос-платформеність набирає силу, і рекламний світ задумався про єдину для всіх каналів комунікації «валюту» для планування, покупки і оцінки рекламних кампаній.

Наприклад, цим питанням зайнявся найбільший британський пресовий видавець News UK (газети і сайти The Times, The Sun, The Sunday Times і TLS). Раніше ми писали про те, що GRP може стати тією самою єдиною валютою ринку. Але News UK запропонував ідею нової універсальної метрики, що заснована на ефекті рекламної кампанії, а не на її «вхідних даних».

Ще один адепт комунікаційного холізму – компанія AOL, яка оголосила про розробку власної єдиної платформи під назвою One. Платформа покликана полегшити життя світу рекламних технологій, з її допомогою маркетологи зможуть купувати рекламу одразу на декількох каналах: телебаченні, інтернеті, мобільних пристроях і соціальних медіа. «Щось типу терміналу Блумберга для тих, хто розміщує рекламу».

Що ж, світ не залишається на місці! Ми з нетерпінням чекаємо новин з поля конвергентності і сподіваємося, що українські рекламодавці теж незабаром виступатимуть за єдиний «пульт управління польотом».

 

http://mmr.ua/mmr-production/tv-insider/id/edinyj-terminal-novaja-mantra-v-mediaplanirovanii-39109/