Фаворитів Міжнародного конкурсу скрипалів визначено!

/ / Новини

Фаворитів Міжнародного конкурсу скрипалів визначено!

Понеділок, 04 Листопада 2013

Перший великий міжнародний проект – конкурс скрипалів Олега Криси завершився грандіозним гала-концертом. Під гучні оплески глядачів нагороджено лауреатів, дипломантів, і, безумовно, переможців. Останні виступили разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під патронатом народного артиста України Володимира Сіренка, за участі Олега Криси.

Цим урочистим заходом завершилася подія світового масштабу, що була створена в Україні спільними зусиллями організатора ГО «Мистецьке об`єднання «Світ класичної музики» та за підтримки українських брендів «Світоч» та «Компанії Ензим».

«Рівень запрошених конкурсантів був дуже високим, тому львів’яни із цікавістю відвідували концерти, – розповідає Президент ПрАТ «Компанія Ензим» Орест Вовк. – «Компанія Ензим» за майже 20 років існування підтримувала різноманітні конкурси, фестивалі та акції соціального спрямування. Міжнародний конкурс Олега Криси показав, як можна та потрібно заохочувати нашу талановиту молодь і скеровувати її до міжнародного рівня майстерності. Львів має багато талантів. Наша львівська консерваторія імені Миколи Лисенка є відомою не лише в Україні, а й поза її межами. Запрошені міжнародні гості також багато почерпнули з творчості українських вітчизняних митців». До слова, один із переможців конкурсу отримав особливий приз від «Компанії Ензим» – запрошення до Львова для тижневих вакацій. Незабутню атмосферу старовинного міста та комфорт створюватиме готель «Вінтаж».

Мета конкурсу – привернути увагу до класичної музики та молодих виконавців з України і світу. Журі конкурсу обрали достойних переможців. Серед них є багато таких, які, безумовно, є взірцями поєднання невтомної праці і таланту тих, хто вміє створити свято для душі.

Почесний професор скрипки Олег Криса розповів: «Починати займатися музикою слід у віці від п’яти до семи років. Я розпочав у шість. В нас, як і у кожному українському домі, лунала пісня. Пригадую, мама співала весь час, а я підспівував. Багато хто з оточення радив перевірити мої здібності, віддати займатись музикою. Саме тоді я зрозумів, що однаково люблю і скрипку і фортепіано, але за мене «кинули монетку». Доля «вказала» на скрипку. Для дитини це складно – займатися від однієї до трьох годин на день. Я заздрив хлопцям, які грали у футбол на подвір’ї. Але дуже вдячний батькам за те, що все ж примушували мене займатися. Адже в доброму сенсі «домашній терор» для музиканта має бути. А от коли вперше на справжній сцені зіграв Моцарта, зрозумів, що зі скрипкою вже ніколи не розлучуся. Праця і талант взаємопов’язані. Але треба ще трошки мати щастя».

Одним із переможців міжнародного конкурсу Олега Криси став учень Істманської школи музики (США) Маркіян Мельниченко. Обдарований хлопець народився у Львові, але в 4 роки переїхав із родиною до Австралії. «Перший мій виступ відбувся, коли до нас приїхала українська скрипалька Соломія Сорокиа. Вона акомпонувала мамі, а та постійно виганяла мене з кімнати. Втім, Соломія наполягала на тому, щоб я грав. І я почав вчитися. Пригадую, першим твором був «Угорський танець» Йоганнеса Брамса. Проте, мені здається, що я мав завжди більше любові до музики, аніж вміння».

Маркіян розповідає, що колись мріяв грати Чайковського. І на Першому міжнародному конкрусі Олега Криси ця мрія здійснилася.

«Спочатку було страшно грати з оркестром, але добре, що я вже раніше мав такий досвід, – поділився переможець. – Під час виступу на таких міжнародних конкурсах дуже важливий добрий інструмент. Тут музиканти грають на скрипках, які створив Страдіварі, Гварнері. Щоби з ними конкурувати, окрім таланту, потрібен відповідний інструмент, а не «посередня» скрипка. Особисто я граю на скрипці, яку створив Гварнері! Інструмент неймовірний, 1678 року! На жаль, не мій – належить університету, де я навчаюся. В нього дуже красивий звук, коли повертаюсь до старих – одразу згадую його. Навіть в небагатьох професіоналів є такі інструменти. Зазвичай нам, для участі в таких конкурсах, їх надають університети, спонсори, фундації». Нагадаємо, що одним з головних ініціаторів створення конкурсу є відомий скрипаль Олег Криса – професор скрипки Істменської музичної школи в Рочестері (штат Нью-Йорк, США), почесний професор скрипки Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (Україна) та почесний член Японської струнної асоціації викладачів.

Оцінювали учасників конкурсу журі з Польщі, Росії, Австрії, Японії, Франції, України: скрипаль та віце-голова журі конкурсу Кшиштоф Якович, заслужений діяч мистецтв Росії і соліст Московської філармонії Валерій Ворона, а також всесвітньовідомі скрипалі Крістіан Альтенбургер та Сачіка Мізуно, а також Матіс Вайцнер, Анатолій Баженов і Ігор Пилатюк.