Експеримент: соцмережевий «голод» для PR-спеціалістів

/ / Новини

Експеримент: соцмережевий «голод» для PR-спеціалістів

П’ятниця, 05 Жовтня 2018

Чи помічали ви, як за кавою з друзями відволікалися на перевірку повідомлень з соцмереж? Або лягали спати й затримувалися на годину, а то й більше, гортаючи новинну стрічку? Ми – так! Тому наша команда Perect PR вирішила взяти участь у вересневому флешмобі #ScrollFreeSeptember. Суть флешмобу – зменшити кількість часу перебування у соцмережах упродовж місяця і перевірити, які зміни відбудуться у нашому житті.

Про шкідливий вплив соцмереж на емоційне й фізичне здоров’я говорять вже не перший рік. Тому ми вирішили власноруч перевірити чи життя в соцмережах – перебільшення проблеми або ж джерело багатьох негараздів? Кожен PR-спеціаліст обрав для себе різні види обмеження від соцмедіа і тренував свою силу волю й витримку. Читайте наші відгуки та  інсайти від соцмережевого «голоду» впродовж місяця.

CEO агенції Наталія Улинець в рамках флешмобу пообіцяла не заходити в соцмережі по неділях й щодня з 21.00 до 0.00 впродовж усього вересня:

«Перший тиждень я, відверто, забувала про участь у флешмобі і за звичкою, у вечірній час, заходила у соцмережі. Пізніше згадувала про флешмоб, і, відчуваючи трішки якусь провину, виходила із мережі. Звичка сидіння у соцмережах формувалась роками, відповідно, одного місяця дуже мало, аби відвикнути. Потрібно, одразу перекомпенсовувати даний час чимось корисним: читанням книги, або вечірніми новинами, вже не із сторінок Facebook, а безпосередньо із медіа. Я б продовжила даний флешмоб. Є таке бажання, і воно дуже корисне, якщо цінувати свій час».

PR-спеціалісти Ольга Лех і Анна Казак вирішили не скролити новинні стрічки й перевіряти месенджери під час усіх зустрічей.

«Постійна присутність у соцмережах для піарників – це як мінімум інструмент. І це певно чи не єдина галузь, де під час наради, колеги можуть щось відписувати у телефоні чи скролити сторінку потрібного для чергового проекту пабліку – розповідає Ольга. – Я ж спробувала на місяць побути «соціалізованим метеликом» і відмовилася передивлятись стрічки новин і заходити в месенджери під час зустрічей. Скажу одразу відверто, це мені вдалося десь відсотків так на 80. Але дуже сподобалося!

Бути тут і зараз під час зустрічей, дружніх бесід, під час робочих перекусів, не відриваючись на часті сповіщення телефону і не переймаючись, як там мій пост, це дуже круто. Навіть спробую ввести це у звичку. Бо перевірила, що якщо зреагуємо на повідомлення у WhatsApp не в ту ж секунду, світ не рухне».

#ScrollFreeSeptember став першим онлайн-марафоном, у якому Анна Казак дуже чекала на фінальний результат:

«Я обрала опцію «соціального метелика», яка передбачала відмову від користування будь-якими соцмедіа під час зустрічей з друзями, прослуховування музики, лекцій тощо упродовж марафону. Тобто те, за чим найчастіше себе помічаю. Чи вдалося мені позбутися звички сидіти в соцмережах без потреби на 100%? Ні, але помітила, що поступово стаю більш уважною до часу, проведеного в мережі. Як на мене, це хороший початок».

Тетяна Ворончук пообіцяла впродовж вересня робити паузу від соцмереж щодня після 19.00:

«Перші тижні участі у флешмобі давалися без проблем, тим більше давно помітила за собою, що у вихідні зовсім не з’являлося бажання заходити у Facebook. На жаль, протриматися весь місяць не вдалося, адже у соцмережі проходить спілкування з клієнтами, колегами, партнерами навіть після 19-00. Я б долучилася до такого флешмобу ще раз».

Євгенія Слободянюк і Ревіде Зіятдінова вирішили відмовитись від гортання соцмереж перед сном.

«Відверто скажу, обмежити собі доступ до соцмереж – дуже складне завдання – говорить Євгенія.– Тим паче, коли робота тісно пов’язана з ними. Саме тому я обрала режим, в якому відмовилася від гортання соцмереж лише перед сном, а не після конкретної години. Тож я могла вільно сидіти вечорами у FB, а вже вмостившись у ліжко намагалася дотримуватися правила флешмобу. І все одно –порушувала кілька разів. Адже немає такої сили волі у світі, яка б могла проігнорувати звукове сповіщення про те, що хтось прокоментував публікацію».

Ревіде розповідає, що флешмоб вдався їй частково:

«На початку флешмобу в мене з’явилась ідея видалити соцмережі з свого гаджету, хоча б заради експерименту. Проте захотілось перевірити себе, маючи всі «спокуси» під рукою. Тепер можу сказати, що я це завдання з тріском провалила! Звичка постійної перевірки охоплень публікацій, активностей на сторінках та просто нових сповіщень й повідомлень від друзів дуже сильна. Звичайно, я усвідомленіше відносилась до часу у соцмережах, коли згадувала про свою обіцянку. Дійсно зменшила час сидіння у соцмедіа перед сном, проте успішно компенсувала це впродовж дня: у транспорті, в дорозі, чи під час їжі. Зрозуміла, що тепер без зовнішніх помічників, на кшталт різних додатків, які блокують соцмережі, або показують тривалість часу онлайн, я нікуди».