Як розкрутити групу з непопулярною темою у Facebook (на прикладі Міської ритуальної служби)

/ / Колонки

Як розкрутити групу з непопулярною темою у Facebook (на прикладі Міської ритуальної служби)

П’ятниця, 21 Вересня 2018

Нещодавно ЗМІ поширили новину про те, що епатажний міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вимагав пояснювальні записки від керівників департаментів, Фейсбук-сторінки яких мають менше тисячі підписників. Зокрема відмітив погану успішність Міської ритуальної служби.

«Всяку фігню пишіть на своїх особистих сторінках. Про якісь важливі події і проекти – на сторінках управлінь і підприємств. А от провели нараду – ну хто це читає? Навіть “Полігон” та “Ритуальна служба” – у вас є інформація теж”, – сказав Марцінків. Міській ритуальній службі для підвищення популярності мер запропонував відображати вартість послуг або інформацію про те, хто помер.

Агенція публічних комунікацій Perfect PR пофантазувала на тему SMM для сторінки ритуальної служби. А саме про те, як можна у короткий термін набрати велику кількість підписників у такій непопулярній темі, як похорони та смерть. І навіть як на ній додатково заробити.

Почати потрібно з банального – визначення цілі SMM. Тут вона очевидна: ознайомити якнайбільшу кількість людей з роботою Міської ритуальної служби.

Навіть у нестандартних темах потрібно дотримуватися стандартного підходу. Тому хоч і керівники департаментів до такої роботи не звикли, все ж потрібно написати детальний контент-план. Це найважливіший документ і саме від його креативності, а потім дотримання у роботі, залежить успішність сторінки – досягнення поставленої цілі.

У контент-план вносимо такі рубрики:

1. Розважальна. Якби дивно не звучало, це ключова рубрика навіть для ритуальної тематики. Ніщо краще (ну хіба роздавання призів) не приваблює аудиторію, як  інформація, яка змушує усміхнутися. Назва рубрики – «хвилинка чорного гумору». Підібрати для неї наповнення зовсім не складно: смішні анекдоти, меми, картинки про смерть та похорони – це все є в Інтернеті.

Можемо посперечатися, саме цю рубрику поширюватимуть підписники найчастіше.

На зображенні: «Його останніми словами були: «Так, люба, ти виглядаєш товстою у цих джинсах»

На зображенні: «Його останніми словами були: «Так, люба, ти виглядаєш товстою у цих джинсах»

2. Інформаційно-розважальна. Розповідайте своїм підписникам про тренди похоронної індустрії, готуйте дивовижні факти з похоронних церемоній (найчисленніший похорон, найвеселіший похорон і т.д). Перекажіть коротко історії найпомпезніших/найзворушливіших/найсмішніших похоронів у світі. Ці історії можуть стосуватися не лише похоронів людини, інколи гучні похорони влаштовують також улюбленим домашнім тваринам (хом’ячкам, котикам і рибкам). Для того, щоб підготувати таку інформацію потрібно добре користуватися пошуковиком та знати англійську мову. Такої інформації дуже багато в іноземних англомовних медіа.

Ось приклад однієї з найдорожчих трун у світі, вартістю у 25 тис.дол., у якій похоронили короля поп-музики – Майкла Джексона.

The late King of the Pops, Michael Jackson was buried in one of the most expensive coffins in the world. Jackson’s coffin is a solid bronze casket lined with blue velvet., and is hand-polished 14k gold plate finish. The coffin cost US 25,000.

The late King of the Pops, Michael Jackson was buried in one of the most expensive coffins in the world. Jackson’s coffin is a solid bronze casket lined with blue velvet., and is hand-polished 14k gold plate finish. The coffin cost US 25,000.

3. Довідкова інформація. У ній можна доносити інформацію про роботу ритуальної служби (статистика, динаміка зростання смертей залежно від пір року або залежно від того, хто на посаді міського голови ????).

Для того, щоб не відлякувати підписників, інформацію про роботу департаменту потрібно давати дуже коротко і не дуже часто (має складати не більше 30% від усього контенту).

4.  Мотиваційна. Тема похоронів зовсім не мотиваційна та позитивна, тому потрібно працювати від зворотного. До прикладу, запровадити мотиваційну рубрику «Живіть довго». Коротенькі поради лікарів та психологів, як жити не лише довго, але й щасливо та повноцінно.

5. Корисна інформація. Це дуже важлива рубрика тим, що її можна монетизувати. Тобто група зможе заробляти кошти. До прикладу, за додаткові кошти розповідати про компанії, які займаються у місті організацією похоронів «під ключ». Також можна рекламувати кейтерингові компанії, які можуть швидко та якісно організувати поминальний обід, або магазини, які продає красиві похоронні вінки. Звісно, це можна реалізувати лише тоді, коли вже буде в групі достатня кількість підписників (не менше однієї тисячі).

І навіть, подаючи рекламу, не забуваємо додавати жартівливі коментарі.

Гарний приклад від італійської компанії ритуальних послуг, яка у рекламній компанії використала гасло: «Не вакцинуйтеся, ми готові до епідемії!»

Підпис на фото: «Не вакцинуйтеся, ми готові до епідемії!»

Зазначимо, у пабліках з такою дражливою темою, жартуючи, дуже важливо відчувати межі, щоб не наразитися на гучний скандал. Тому наші поради – теоретичні. Та все ж, впевнені, на будь-яку тему можна писати цікаво, весело та корисно.