Як правильно відповідати на незручні запитання журналістів

/ / Колонки

Як правильно відповідати на незручні запитання журналістів

Четвер, 29 Березня 2018

Публічні люди по-різному реагують на гострі запитання преси: хтось впадає у ступор, хтось намагається забалакати зуби і перевести тему, або вмикає емоції і провокує конфлікт, а хтось випалює на одному подиху все, а потім вимагає у редакторів зняти небажаний матеріал. Тому PR-менеджери радять політикам, керівникам компаній чи держвідомств та їхнім прес-службам особливо прискіпливо пропрацьовувати тактику поведінки з медіа. Ми зібрали кілька таких порад.

Чому краще прикинутися мертвим, ніж відмовлятися від коментарів

Якою б каверзною не здавалася редакція, не можна їй відмовляти. Погано, якщо телефонні або письмові запити чи бажання зустрітися з журналістом посадовці ігнорують взагалі. Тоді публічну особу редакція починає досліджувати вздовж і впоперек і з’ясовувати, що ж такого чиновник приховує, що не може відкритися громадськості. А надто тоді, якщо публічна людина –  держслужбовець і просто повинна відповідати на запитання, які цікавлять суспільство. Та й саме тільки резюме у журналістському матеріалі на кшталт: “Це питання посадовець відмовляється коментувати” у потенційної цільової аудиторії вже викличе недовіру і підозру до вас.

 

Якщо вас заскочили зненацька – не панікуйте!

Зазвичай журналістів цікавлять експертні коментарі спеціаліста чи керівника відомства у певній галузі. А іноді буває так, що до вас звернувся журналіст, а до запитання зі сфери вашої компетенції – ви зовсім не готові чи не встигли розібратися в проблемі. Тут можна скористатися шаблоном “відповіді без відповіді”, який успішно практикують політики та чиновники. Адже практично на будь-яке гостре запитання можна відповісти приблизно таке: “Ми робимо все можливе для вирішення цієї проблеми і в подальшому будемо докладати максимум зусиль для подолання кризи у цій важливій сфері”. Але! Після цього обов’язково зв’яжіться з редакцією цього медіа та поцікавтеся, яка додаткова інформація потрібна для підготовки матеріалу та у які терміни її можна надати. І отут у вас є всі шанси красиво реабілітуватися і навіть налагодити дружні стосунки зі ЗМІ.

 

Будьте готові до несподіванок

Пропрацюйте заздалегідь відповіді на всі можливі провокативні та гострі запитання. Це дуже знадобиться напередодні прес-конференцій, брифінгів, публічних подій чи інтерв’ю. Пам’ятайте, які б незручні запитання вам не ставили, варто передбачити і можливі контексти та навіть перекручування ваших слів. Тому використовуйте лише факти, цифри, говоріть лаконічними точними фразами, й тоді журналісти самі будуть звретатися до вас по інформацію.

Колонку підготувала Тетяна Ворончук, PR-менеджер