Як підготувати спікера до незапланованих відеокоментарів

/ / Колонки

Як підготувати спікера до незапланованих відеокоментарів

Вівторок, 15 Вересня 2020
Не завжди вдається попросити перезаписати озвучену фразу чи переглянути готовий відеосюжет перед його виходом. Тож ця комунікаційна інструкція допоможе підготуватиcя до незапланованих відеокоментарів.    
  • У будь-якій ситуації розмовляйте дипломатично, контролюйте емоції (емоційні вислови завжди можуть зіграти проти вас).
  • Говоріть лаконічно і по суті, використовуйте тільки факти. Це убезпечить вас від ситуацій, коли для сюжету взяли не те, що ви мали на увазі чи хотіли сказати.
  • Будуйте речення так, щоб вони були самодостатніми, навіть якщо їх вирвати з контексту. Думка в кожному реченні має бути завершена.
  • Краще формуйте кожне речення так, щоб у ньому були відповіді на запитання: хто? що робить? коли робить? для чого робить? де робить?
  • У кожному стратегічному реченні, наприклад про проекти компанії, плани чи інвестиції, вживайте назву своєї компанії.
  • Всю розмову будуйте через призму компанії — її здобутків і позитивного впливу на розвиток регіонумістагромади.
  • На провокативні запитання, чутки, домисли відповідайте не запереченням чи виправданням, а позицією компанії. Наприклад:
— Кажуть, ви не маєте дозволу на це виробництво…— “Компанія” — єдиний власник виробничих потужностей, який працює відповідно до вимог та отримав підтримку місцевого населення і влади, вся інформація про компанію відкрита і є на сайті.Озвучте стратегічні меседжі, актуальні для компанії на цей часНавіть якщо вас не запитували. Ця інформація може бути цікавою для медіа, а отже — це корисно й вам. Наприклад, згадайте про поточний статус компанії, її проекти, інвестиції, співпрацю з громадою, членство в асоціаціях чи інше.