Відеолізація: тренд комунікацій на наступні п’ять років

/ / Колонки

Відеолізація: тренд комунікацій на наступні п’ять років

Четвер, 25 Жовтня 2018

Прямі трансляції, ефіри та stories – у 2017 році чи не всі соціальні медіа інтегрували у свій функціонал ці опції. У 2018 році тенденція відеолізації остаточно закріпиться, і, за повідомленнями компанії Cisco, до 2021 року відео складатиме 82% від усього інтернет-трафіку.

Декілька фактів про сприйняття відеоконтенту у час інформаційного буму. По-перше, ми запам’ятовуємо близько 95% інформації, яку отримуємо під час перегляду відеороликів, якщо ж говорити про текст – лише 10%. По-друге, реклама з відео спрацьовує більш ефективно, сприяючи ще й емоційній прив’язці глядача до «історії» вашої компанії, організації або проекту. У результаті ви отримуєте більше поширень, вподобань, переходів на необхідні сторінки.

По-третє, за результатами центру досліджень Aberdeen Group, маркетологи, що використовують відео під час просування продуктів або послуг, отримають на 66% більше потенційних клієнтів у рік. Окрім того, досліджено, що відео допомагає на 54% збільшити впізнаваність бренду.

Відповідно все більш цінним стає уміння спеціалістів з комунікацій подати історію бренда в різних медійних форматах, якісно інтегрувати в них відеоконтент та охопити більшу аудиторію. Безсумнівно, відео – один із найбільш перспективних видів контенту впродовж наступних 5 років. Водночас, і один із найбільш фінансово вартісних. Якщо бренд ставить за мету розвиток у цьому напрямі,  варто принципово переглянути підходи до наповнення власних комунікаційних майданчиків. Зокрема:

  • Визначитися, в які комунікаційні майданчики інтегрувати відео та з якою метою це варто робити.
  • Побудувати власну сітку тематичних напрямів відеоконтенту. Це можуть бути сюжети про компанію, рекламні ролики з представленням продукції, огляди продукції, ролики у форматі how to, анімаційна графіка, бекстейджі або мотиваційні ролики тощо.
  • Розробити медіапланування наповнення для обраних майданчиків з головною умовою – системністю розміщення. Ролики мають бути опубліковані не рідше одного або двох разів на тиждень (залежно від специфіки соціального медіа) і залучати користувачів до нових переглядів.
  • Також існує варіант без активного наповнення власних ресурсів. Високий рівень залучення аудиторії досягається завдяки інтеграції новин про компанію, її продуктів і послуг у контент активних інфлюенсерів, що дотичні до тем і зацікавлень бренду.