Від чого залежить успішність роботи піар-менеджера 

/ / Колонки

Від чого залежить успішність роботи піар-менеджера 

Вівторок, 28 Серпня 2018

Будь-яка робота не має сенсу, якщо вона не приносить результатів. Не кажучи вже про роботу піарника, яка вимірюється репутаціями публічних осіб та бізнесами великих компаній. Успішність PR-спеціаліста залежить не тільки від вміння користуватися комунікаційними інструментами, але й від безлічі інших чинників, і навіть рис характеру спеціаліста, які можуть мати вирішальний вплив на результат всієї PR-кампанії.

З-поміж низки об’єктивних та суб’єктивних факторів варто виділити кілька ключових компонентів успішної роботи піар-менеджера – це якісний бриф, чітка комунікація з клієнтом та довіра.

Якісний бриф

Бриф – це перше детальне знайомство PR-спеціаліста зі своїм клієнтом й основа для створення комунікаційної стратегії. Тому якісний бриф повинен включати інформацію як про переваги компанії чи публічної особи, які вигідно виділяються на фоні конкурентів, так і про слабкі сторони і недоліки. Й отримавши бриф із переліком не надто приємних запитань, замовник повинен це розуміти. Наприклад, якщо у роки своєї молодості ви пробували себе у професії стриптизера у нічному клубі, а сьогодні хочете балотуватися в мери цього міста чи йти у велику політику, то краще про це зазначити як про потенційні репутаційні ризики. Адже тоді піарник завжди матиме козирі в кишені і зможе пропрацювати кризові питання на випередження інформаційних атак і закидів від конкурентів.

Відповіді на запитання брифу і формулювання цілей повинні бути завжди максимально точними. Замість цілі “покращити імідж компанії”, кращим буде чітке формулювання, наприклад: “продемонструвати перехід компанії від промислового виробника до високотехнологічного підприємства”.

Також бриф – це спосіб дізнатися не тільки про цілі та побажання клієнта, а й з’ясувати, як сам замовник уявляє PR-обслуговування його проекту. Це дасть змогу допомогти розставити пріоритети і відкоригувати це бачення у разі потреби. Адже буває так, що клієнт, наприклад, раз у тиждень хоче бачити про себе розлогу статтю з красивими цитатами на п’яти сайтах і в двох газетах, хоча така тактика – це відверта реклама, яка не дасть потрібного фідбеку від цільової аудиторії.

Детальний і чесно опрацьований клієнтом бриф – це половина успіху PR-спеціаліста, а отже – і замовника.

Якісна взаємодія

Роботу PR-спеціаліста значно спрошує не тільки чітко сформульований клієнтом запит на PR-послуги, але й адекватна комунікація – тобто вчасне надання інформації про поточні події та стратегічні плани компанії. Адже така інформація може вплинути на хід виконання комунікаційної стратегії, яку веде піарник. Іноді й кардинально її поміняти. Наприклад, якщо раптом клієнт вирішив змінити свою цільову аудиторію з самотніх домогосподарок на багатодітних мам або додати новий напрямок виробництва. Оптимальне рішення – це щомісячні спільні зустрічі (якщо не частіше) для обговорення планів, ідей і новин. Клієнт і PR-спеціаліст повинні стати партнерами, а не конкурентами чи начальником і підлеглим. Тут варто наголосити, що PR-спеціаліст повинен мати вільний доступ до керівництва компанії чи публічної особи та можливість оперативно отртимувати коментарі з того чи іншого приводу. Це особливо важливо в кризових ситуаціях, коли виходити у ЗМІ з прес-релізом потрібно в межах 20-ти хвилин.

На роботу піарника впливає і довіра клієнта, його впевненість у професіоналізмі PR-спеціаліста – тобто вміння замовника не втручатися у поточну роботу з проектом. Наголошу – саме поточну, яка ведеться відповідно до комунікаційної стратегії. Адже нерідко рішення, на яких наполягає замовник, грунтуються на особистих вподобаннях та уявленнях або “тому, що так сказала дружина/сусіди порадили” – без урахування загальної специфіки побудови комунікації та правил PR-ринку. В інтересах клієнта – ретельно обирати собі піарника, в інтересах PR-спеціаліста – не йти на повідку у принципу “клієнт завжди правий”. Інакше – для обох це закінчиться провалом і нереалізованою комунікаційною стратегією.

Кожен проект унікальний і потребує окремого підходу, а для того, щоб побудувати ефективну комунікаційну кампанію та досягти PR-цілей, насамперед важливо правильно налагодити внутрішню комунікацію “клієнт – PR-спеціаліст”.