Топ-5 тенденцій в комунікаціях

/ / Колонки

Топ-5 тенденцій в комунікаціях

Вівторок, 07 Червня 2022

Вже з перших тижнів війни можна було простежити певні тенденції: як комунікують президент, головнокомандувач, бізнес, що відбувається у медіа країни та в спілкуванні між українцями.

Спеціалістка нашої агенції Наталія Туркевич проаналізувала та виділила топ-5 тенденцій в комунікаціях:

✅ Якщо до війни довіра до владних структур була не надто високою, то після 24 лютого простежується тотальна довіра до президента, прийнятих ним рішень та, як наслідок, до державних органів. Станом на 1 березня, рівень довіри українців до Володимира Зеленського досягав 93% – показник, якого ніколи не мав жоден з президентів України.

✅ Мораторій на критику влади – не формальна річ, якої впродовж довгого часу дотримувались усі, навіть опозиція. Всі об’єднались проти ворога (це ми вміємо) – до конструктивної критики повернемось після перемоги. Саме таким було неформальне правило. Більше того, публічну критику влади сприймали, як «зраду». Чи протримається ця тенденція і якими будуть її наслідки, також спостерігаємо. 

✅ «Кампанія про кампанію». Відбувалась масштабна кампанія про те, якою має бути інформаційна кампанія в Україні під  час війни. Тобто: перевіряти інформацію, стежити за офіційними каналами, не знімати позиції й техніку військових, дотримуватись медіа гігієни й багато іншого. Безперечно, в українців під час війни збільшився рівень інформаційної та медіа свідомості.

✅ Трансформація через комунікацію. Стосується, як брендів, так і приватних й публічних осіб. Низка компаній трансформувались з бізнесової комунікації в суспільну.

 
Крім цього, ми отримали нових зірок й нові обличчя. Війна, як і будь-яка інша подія, змінює іміджеву складову і впливає на репутацію. З позитивних прикладів: Валерій Залужний, Ганна Маляр, Віталій Кім, Ірина Верещук, Сергій Кислиця, Дмитро Кулеб а, хто ще серед ваших фаворитів? Обов’язково потрібно зазначити й про зміну образу та іміджу президента Володимира Зеленського, який за кілька тижнів війни перетворився на світовий символ боротьби за свободу і демократію.
✅ Туман війни – термін Карла фон Клаузевіца про недостовірність даних про становище театру військових дій. Щоденно, ми отримуємо дуже багато інформації, але ніколи не знаємо наскільки вона відповідає дійсності. За словами Клаузевіца, три чверті того, на чому будується дія на війні, лежить в тумані невідомості. В цьому понятті, зокрема, живе статистика втрат серед цивільного населення України та наших військових.

Авторка: Наталія Туркевич