Прес-реліз 2.0: мультимедійність як невід’ємна складова

/ / Колонки

Прес-реліз 2.0: мультимедійність як невід’ємна складова

Вівторок, 08 Травня 2018

Мультиекранність поглинула весь інформаційний простір. Якщо раніше про новини дізнавалися зі шпальт газет, то сьогодні ми говоримо про кілька одночасних екранів. Щоб потрапити на ці екрани, потрібно бути оперативним, тому важливо подавати інформацію для ЗМІ у найвищому стані готовності до випуску. Також скоротився час на прочитання новини, цьому зокрема посприяли соцмережі. Новину тепер оцінюють від 4 до 40 секунд, ось чому потрібно бути також і конкурентним.

За словами PR-спеціаліста Ольги Лех, сьогодні кращим способом виділитися з-поміж сотні релізів, які надходять на журналістські скриньки, є мультимедійний прес-реліз. Це інтерактивний майданчик для новин. Завдяки цьому інструменту ми можемо не лише розповісти суть події, тобто викласти стандартний прес-реліз, але й дати бекґраунд, відео- та аудіокоментарі, фотогалерею, цифри, цитати, інфографіку і так далі.

Про особливості та ефективність використання мультимедійних прес-релізів розповідає Ольга Лех, PR-спеціаліст агенції Perfect PR.

– Олю, чим викликана потреба у новому форматі прес-релізу?

– Сьогодні кількість інформації зростає стрімкими темпами. Так само стрімко змінюється спосіб та форма подачі інформації. Та й саме поняття «медіа» дуже розширилося. Адже сьогодні ми говоримо про стрім із Facebook чи новину в Twitter як про медіапродукти. Для журналістів з’являється все більше нових мобільних застосунків та додатків, та світ загалом стає (чи вже став) мобільним. Тому говорити про традиційні прес-релізи з текстом на А-4 вже немає змісту.

Оскільки журналістський простір стає більш мобільним, більш глобальним, більш креативним, першоджерела теж повинні змінюватися. Конкуренція за увагу журналістів зростає, і сьогодні виграє той, хто озброївся інтерактивом. Щоб виділитися і запам’ятатися, потрібно говорити про мультимедійний прес-реліз. Сьогодні журналіст вимагає більшого від прес-служб і PR-ників, а мультимедійний прес-реліз може це дати. Бо він – це максимум відомостей про компанію на одному майданчику.

– У чому особливість мультимедійного прес-релізу?

– Мультимедійний прес-реліз – це багатофункціональна платформа, де розміщені текст про подію, відео- та аудіокоментарі, фотографії, і все це підкріплено змістовною та цікавою інфографікою. Не секрет, що сьогодні журналісти на прочитання прес-релізів та фільтрування інформації мають все менше часу. Тому єдиним способом зачепити журналіста є візуальний контент, візуальне доповнення тексту. Їм на скриньку надходять тонни листів, ваш – має відрізнятися. Саме тому важливий формат мультимедійного прес-релізу.

– Ви маєте на увазі, що «картинка» замінює тисячу слів?

– Саме так, адже 80% людей краще сприймають візуальну інформацію. Тому потрібно подавати інформацію для журналістів у форматі мультимедійного прес-релізу. Він, за дослідженнями американської компанії PR Newswire, може зібрати майже у 10 разів більше переглядів.

Доказом цього є низка американських і європейських досліджень. Наприклад, якщо новина містить інфографіку – 45% читачів клікнуть посилання, а 35% – клікнуть і поширять. А за даними американської корпорації контент-маркетингу SKYWORD, візуальний контент збільшує перегляд сторінки на 120%. Також дослідження Twitter показали, що новини з аудіо, відео чи фото отримують у 4 рази більше ретвітів.

– Яка ефективність використання таких прес-релізів?

– З ними ми можемо фактично миттєво публікувати новину у ЗМІ. Бо подаємо адаптований контент для всіх видів медіа. Раніше нам доводилося кілька годин чекати, коли якесь інтернет-видання опублікує нашу інформацію. Тоді починаються дзвінки з радіо – «потрібен коментар, давайте по телефону…», телевізійники штурмують – «їм треба відео відзняти, ми під’їдемо» і так далі. А ваш спікер не в зоні доступу журналістів…

Такі ситуації докорінно змінює мультимедійний прес-реліз. Потрібно, наприклад, для «Української правди» текст на новину – завантажуйте з нашої платформи одним кліком, ще й фото на додачу; «Texty.org.ua» – завантажують інфографіку, навколо якої будують новину; паралельно виходять новини на «Київ 98 FM», де використовують аудіокоментар з вашого мультимедійного прес-релізу; «112 Україна» – завантажує і монтує під свій формат відео для ефіру. Журналісти вже не шукають все це, а просто використовують.

– Тобто мультимедійним прес-релізом ми допомагаємо журналістам, даючи їм не лише інформаційний привід, але й коментарі та ілюстрації для їхніх матеріалів?

– Така платформа дозволяє бути на крок попереду журналіста, бо додає до інфоприводу всі можливі види контенту. І загалом мультимедійний прес-реліз зблизить вашу компанію з аудиторією завдяки «картинці». Люди стали візуалами. Тому використання visual у прес-релізі – це ідеальний спосіб задовольнити їхню потребу щодо формату подачі інформації. І, наостанок, пам’ятайте, що мультимедійний прес-реліз свідчить про інноваційність вашої компанії.