Комунікаційник повинен розбиратися в тому, з чим він працює

/ / Колонки

Комунікаційник повинен розбиратися в тому, з чим він працює

Середа, 13 Липня 2022

Спеціалістка агенції Perfect PR Богдана Дронюк поділилася власним досвідом та порадами щодо особливостей роботи піарника з новою галуззю чи продуктом. 

Коли я прийшла працювати в агенцію, першим моїм проєктом став ортодонтологічний стартап, який спеціалізується на виготовленні та лікуванні невидимими елайнерами. Словом, тоді про ортодонтію я не знала майже нічого. 

Проте це був нереально крутий кейс, який одразу навчив найважливішого правила — комунікаційник повинен розбиратися в тому, з чим він працює. І я маю на увазі дійсно високу експертність. Починаючи від історії компанії та закінчуючи розумінням сфери діяльності, конкурентів і найдрібніших деталей.

Після того, як я вивчила весь лексикон ортодонтологічної сфери, в агенції з’явився новий клієнт — компанія, яка працює у напівпровідниковій індустрії та має не менш складну термінологію. Тому ось кілька порад, які допоможуть краще зрозуміти вашого клієнта:

Не лякайтеся складних слів

Слово “елайнери” викликало тривожність. Але чим більше досліджуєш, тим легше стає. Важливо розуміти значення термінології, яку використовує клієнт. Підготуйте документ з новими термінами, значеннями та висловами. Ви матимете все в одному місці, й розкажете колегам та друзям багато нового:)

Дослідіть сферу діяльності компанії

Комунікаційнику потрібно знати не лише чим займається компанія, але й чим живе ринок, на якому вона працює. Дослідіть тренди, особливості, кризи чи болі сфери. Це допоможе не лише краще розуміти продукт чи послугу, але й креативити. Наприклад, у сфері ортодонтії нам було важливо комунікувати не лише лікування. Ми ділилися корисними порадами щоденного догляду, розповідали, яка їжа може зашкодити, а після початку війни поділились тим, як стартап адаптувався до роботи в нових реаліях.

Вчіться новому, адже це про саморозвиток

Насправді комунікаційникам пощастило, адже завдяки власній роботі вони дізнаються аж занадто багато нового. Коли ви працюєте з клієнтами з різних сфер, ви розширюєте власний світогляд. У цьому є багато плюсів. Ви краще розумієте аудиторію, бачите нові інструменти комунікацій, адаптуєте різні практики під різних клієнтів, і це надзвичайний поштовх для вашого розвитку.

Тож не бійтеся пробувати нове та йдіть у складні сфери, які насправді є дуже-дуже цікавими. Коли ви зануритесь у життя клієнта повністю, почнете говорити однією мовою, то робота буде приносити лише задоволення.

Авторка: Дана Дронюк