Чи стане блогер-сфера ерою?

/ / Колонки

Чи стане блогер-сфера ерою?

Понеділок, 11 Лютого 2019

Теж спостерігаєте тенденцію у своєму оточенні, що люди не з таким ентузіазмом заходять у Instagram чи Facebook? Ви теж зауважили, що переглядати сторіз стало не так вже й цікаво? А через однотипність контенту все частіше звучить unfollow.

Значна більшість компаній для просування бренду використовують Instagram-блогерів, ще трішки і весь бізнес спробує цей інструмент. Тим часом інфлюенсери стають мега-вимогливими та вибагливими, їхні кошториси щоразу збільшуються, а пости з антирекламою подекуди досягають десятків тисяч доларів.

Однак, якщо дивитися на реалії, то європейці втомилися від блогерів. Про це яскраво свідчать дані дослідження Bazaarvoice (в опитуванні брали участь 4 000 користувачів соцмереж з Великобританії, Франції і Німеччини):

  • 47% європейців незадоволена однотипним повторюваним контентом блогерів
  • 23% – відзначили погіршення якості рекламних кампаній від інфлюенсерів
  • 62% – погодилися з твердженням, що вироблений блогерами  контент «спотворює уявлення про реальне життя»
  • майже 50% – підтримує введення більш строгих правил щодо контенту інфлюенсерів, зокрема обмеження з купівлі підписників і розкручування рекламних постів

Ще одним викликом для блогосфери стало оподаткування рекламних постів/сторіз та підміна понять у такій рекламі. Як приклад, кейс з Великобританії, де торік провели розслідування серед інфлюенсерів, які просувають бренди на платній основі.

Британський закон чітко зобов’язує позначати рекламні публікації в соцмережах, бо в протилежному випадку це маніпуляція. «Підписники стежать за певними акаунтами, їм цікаво все, що ці люди одягають, їдять, роблять. Тому при прихованій рекламі користувачі можуть сприймати контент як точку зору інфлюенсера і, отже, більше довіряти продукту», – зазначало британське управління по конкуренції ринків.

І от на початку 2019 року британських блогерів зобов’язали попереджати про проплачені пости. Зірки соціальних мереж отримали листи з попередженнями та вимогами маркувати рекламу. У протилежному випадку їхні пости будуть порушувати законодавство із захисту споживачів. Відповідно відтепер у Великобританії усі пости з рекламою повинні містити спеціальні позначення  #ad або #sponsored. Ба більше, навіть якщо блогер отримав подарунок від бренду, його сторіз чи пост повинен бути позначений хештегом #freebie, щоб пояснити аудиторії, що це безкоштовний зразок певної продукції.

Однак тренди та інструменти не стоять на місці. І коли щось набуває такої масовості, то починаються пошуки креативної альтернативи. Коли блогерів використовують понад 80% компаній, починаються пошуки нових інструментів. Мінімум для того, щоб виділитися серед конкурентів. І от компанія Johnson&Johnson зробила ставку на мікро-мікроінфлюенсерів (до 1000 підписників). За даними The Fashion Law, завдяки такій тактиці в них зросли продажі майже на 20%. А косметичній компанії Glossier вдалося створити тісні зв’язки зі своїми клієнтами. Сотні читачів блогу тепер є офіційними представниками бренду в їхньому Instagram.

Все банально просто. Так, люди люблять контент формату «глянцю» і на цьому виграли Instagram-блогери, однак від його однотипності користувачі соцмереж дуже швидко втомилися. Інфлюенсери це відчувають і все частіше зауважують зменшення довіри та інтересу аудиторії. Це все пов’язано із інформаційною гігієною та зростанням усвідомленого споживання контенту з соціальних медіа. Фолловери хочуть більш глибокого та креативного контенту.

І наостанок зауважте, на що зробили ставку Johnson&Johnson та Glossier! Не на сотнях тисячах підписників блогерів, а на тисячі реальних людей, бо саме останні продукують живий контент.