Чи справді Facebook, як піар-інструмент, помирає?

/ / Колонки

Чи справді Facebook, як піар-інструмент, помирає?

Вівторок, 28 Серпня 2018

В Інтернеті почали активно зростати статті із заголовками: «Facebook помирає», «Бізнес сторінки у FB не працюють». Відтак постає логічне питання: невже ера фейсбуку добігає свого завершення? І основне – які соціальні мережі тепер можуть стати провідними інструментами піарників?

Справді, за останніми дослідженнями у 2018 році кількість користувачів, які активно користуються Facebook знизилася серед всіх демографічних груп. Найбільший спад активності помітили серед підлітків. За даними  Pew Research Center,  кількість користувачів тінейджерів у Facebook (віком від 13 до 17 років) впала з 71% в 2015 році до 51% в 2018 році.

Також маркетологів та піарників не дуже потішив той факт, що в цьому році у даній соціальній мережі органічне охоплення публікацій бізнес-сторінок впало практично до нуля. І для того, щоб донести інформацію своїм же підписникам, потрібно оплачувати кожен пост.

Шукайте свою ЦА

Стежити за трендами та дослідженнями щодо популярності різних соціальних мереж необхідно кожному піарнику. Проте вирішальним фактором має бути те, чи перебуває у ній цільова аудиторія компанії. А зважаючи на те, що фейсбук не лише досі найбільша мережа* (навіть якщо наразі немає росту), але й набагато попереду усіх інших, вірогідність зустріти свою ЦА тут найбільша.

Також потрібно пам’ятати, що Facebook належить Whatsapp, Facebook Messenger та Instagram. І якщо зараз FB немає росту, то кількість користувачів в Instagram зростає кожного дня!

*Найбільш популярні соціальні мережі світу, станом на липень 2018 року, за кількістю активних користувачів (цифри вказані у мільйонах)

Ця статистика надає інформацію про найпопулярніші мережі в усьому світі станом на липень 2018 року за кількістю активних облікових записів. Лідер ринку – Facebook став першою соціальною мережею, яка має більше 1 мільярда зареєстрованих облікових записів. Наразі охоплює 2,2 млрд. активних користувачів щомісяця.

Грайте за правилами Facebook

Тож, як показують статистичні дані, ще не скоро настане час, коли можна буде взагалі відмовитися від практично монополізатора ринку. Тому фахівці радять перш за все грати за його правилами. Це означає користуватися інструментами, які найкраще працюють у цій мережі. А це:

  • Викладати відео (власні, а не посилання на конкуруючий для цієї платформи YouTube);
  • Писати контент. Він має бути не казково-рекламний, а максимально практичний, тобто відповідати на питання, які цікавлять вашу ЦА;
  • І звичайно (зараз без цього ніяк) постійно користуватися Facebook ads.

Не кладіть всі яйця в один кошик

Don’t put all your eggs in one basket, – кажуть американці. Ця порада стосується і піарників. Для того, щоб охопити якнайширше коло споживачів, потрібно вести сторінки у різних соціальних платформах (всюди, де є ваша або потенційно ваша ЦА).

Зазвичай багато компаній поширюють одну й ту ж саму інформацію, лише адаптуючи до певної соціальної мережі.