7 книжок, які прокачають комунікаційні навички

/ / Колонки

7 книжок, які прокачають комунікаційні навички

Четвер, 28 Травня 2020

Згадайте свого блискучого одногрупника, який готувався до іспиту рівно за 5 хвилин й отримував ледь не п’ятірку на очах в інших студентів. Можливо, ви самі були цим везунчиком? Так чи ні, від комунікаційних навичок залежить чимало, і їх завжди можна вдосконалювати.

Ми зібрали 7 книжок, які допоможуть апгрейднути свої комунікаційні навички в різноманітних проявах.

treba-bulo-pro-komunikatsiyi-chitati-1treba-bulo-pro-komunikatsiyi-chitati-1

«WOW-виступ по-українськи», Андрій Степура

wow-vistup-po-ukrayinskiwow-vistup-po-ukrayinski

Андрій Степура — фахівець з публічних виступів та засновник школи ораторського мистецтва «Майстерня Лева». Його книга «Wow-виступ по-українськи» навчить бути переконливим та цікавим промовцем, правильно жестикулювати та презентувати будь-які ідеї, а також допоможе побороти страх перед виступами. А завдяки QR-кодам, розміщеним на сторінках книги, ви зможете одразу дивитися відео з прикладами. До речі, автор розглядає досвід не лише закордонних спікерів, а й українських, що робить цю книгу ще актуальнішою.

«Говори та показуй», Ден Роум

govori-ta-pokazujgovori-ta-pokazuj

Легка та стильна книжка з купою картинок, що надихне створювати такі ж легкі презентації. Автор впевнений, що завжди можна креативно підійти до виступу чи презентації, створити сильну історію та не боятися публіки. Якщо ви втомилися від серйозних книжок з великою кількістю тексту, ця книга стане чудовим відпочинком з користю.

«Переконання. Революційний метод впливу на людей», Роберт Чалдині

chaldini-perekonannya-revolyutsijnij-metod-vplivu-na-lyudejchaldini-perekonannya-revolyutsijnij-metod-vplivu-na-lyudej

Можливо ми цього не помічаємо, але переконувати інших нам доводиться частіше, ніж здається. У новій книзі “Переконання” психолог Роберт Чалдині досліджує успішні та провальні кейси соціальної взаємодії і наводить чимало життєвих прикладів, зокрема й з реклами та маркетингу. Як і попередня праця “Психологія впливу”, книга читається легко та захопливо.

«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів», Кріс Андерсон

uspishni-vistupi-na-ted-retsepti-najkrashhih-spikerivuspishni-vistupi-na-ted-retsepti-najkrashhih-spikeriv

Ще одна книга, яка допоможе освоїти ораторське мистецтво. Кріс Андерсон — куратор і президент щорічної конференції TED — зібрав та проаналізував в одній книзі найкращі промови. Окрім порад та цікавих деталей, що мають значення під час виступів, автор глобально розповідає про пошук ідей, натхнення та серйозну роботу над собою.

«Емоційний інтелект», Денiел Ґоулман

deniel-goulman-emotsijnij-intelektdeniel-goulman-emotsijnij-intelekt

Жодна ефективна комунікація неможлива без розуміння чужих та контролю власних емоцій. Комунікаційні навички та інші soft skills базуються на емоційному інтелекті, який можна розвинути до високого рівня. Деніел Ґоулман вчить розуміти природу виникнення емоцій та брати їх під контроль, а відтак — бути гнучким, швидко адаптуватися до співрозмовника та легко комунікувати.

«Кишенькова книжка емоційного інтелекту. Невеличкі вправи для інтуїтивного життя», Джилл Хессон

kishenkova-knizhka-emotsijnogo-intelektukishenkova-knizhka-emotsijnogo-intelektu

Якщо ви вже знайомі з книгою Ґоулмана або любите більше практики, тоді ця книга для вас. “Кишенькова книга емоційного інтелекту” містить багато вправ після кожної теоретичної частини. Автор розглядає щоденні життєві ситуації та дає короткі вичерпні поради, як їх правильно сприймати. Книга охоплює розуміння емоцій, керування ними, розвиток емоційного, а також соціального інтелекту.

«Нові правила ділового листування», Максим Ільяхов, Людмила Саричєва

novye-pravila-delovoj-perepiskinovye-pravila-delovoj-perepiski

Книга авторів “Пиши, скорочуй” поки не вийшла в перекладі українською мовою, однак точно варта уваги. Ділове листування займає купу часу багатьох працівників, і дотримання ділового етикету та просто людського ставлення обов’язково має бути його частиною. Ввічливість, чіткість, структурованість листів допоможуть привернути увагу та знайти спільну мову з незнайомими людьми, потенційними партнерами та клієнтами.