10 нюансів створення мультимедійного прес-релізу

/ / Колонки

10 нюансів створення мультимедійного прес-релізу

Вівторок, 28 Серпня 2018

Не так давно ми аналізували, чому мультимедійний прес-реліз важливий сьогодні та говорили про його переваги. Він, дійсно, дозволяє охопити різні види ЗМІ – з ним ми можемо зайти як в друковану пресу, так і на радіо, його спокійно можуть використати також і телевізійники, не кажучи вже про інтернет-видання. Більше того, він дуже пристосований для соцмереж і гарно ротується там.

 

Однак багато хто зі спеціалістів спантеличився, чи це не надто складно, мовляв, процес ресурсозатратний і так далі. У своєму блозі пропоную розглянути 10 нюансів цієї форми подачі інформації, щоб довести протилежне.

  1. Перш за все варто зазначити, що далеко не всі інформаційні приводи пасують для створення мультимедійного прес-релізу – лише актуальні, лише соціально важливі. Це мають бути дуже релевантні новини для ЗМІ. І потрібно пам’ятати про «картинку»! Якщо новину неможливо візуалізувати, тоді можна обійтися і традиційним прес-релізом.
  2. Забудьте про пустослів’я та популізм. Не справа у кількості знаків, а в фактах. Пам’ятайте, що найцікавіша інформація має міститися у цитатах спікера, де й повинен бути закладений основний меседж. Адже це гарантія того, що під час рерайту прес-релізу журналіст використає основне.
  3. Фоторепортаж у мультимедійному прес-релізі вирішує багато питань, зокрема дає журналістам можливість вибрати зображення. Однак варто пам’ятати про фото спікера, яке теж потрібно вкладати у такий прес-реліз: воно має бути в дії (не паркетне), у потрібному стилі. Таким чином ми унеможливлюємо ситуацію, коли журналісти можуть витягти з просторів інтернету фото тезки нашого спікера. Якість фото – за замовчуванням.
  4. Не потрібно брендувати відео у мультимедійному прес-релізі, адже це сировина для власних матеріалів журналістів. Брендоване компанією відео має менше шансів потрапити на екрани, журналісти такий контент сприймають виключно як комерційний та корпоративний. Пам’ятаємо, що відео має бути якісне, це візитівка спікера і компанії.
  5. Аудіокоментарі не є обов’язковими, радійники без проблем «витягнуть» з відеоролика потрібний їм синхрон. Однак наявність аудіокоментаря – полегшить їм роботу, зрештою це вам нічого не коштує, оскільки прес-секретарі й так все пишуть на диктофон.
  6. Інфографіка має містити цікаві дані, вона повинна «чіпляти». Однак не переборщуйте з корпоративними даними, намагайтеся подати їх в розрізі загальній інформації ринку. Наприклад, якщо йдеться про мобільного оператора, говоріть в інфографіці, скільки часу в середньому люди говорять по телефону, відправляють смс тощо. І окремо вкажіть, скільки часу ваші користувачі це роблять. Тут важливо втримати баланс з корпоративною інформацією.
  7. Створення мультимедійного прес-релізу – це тривалий та креативний процес, однак не потрібно його боятися. Над ним може працювати як ціла команда (PR-менеджер, журналіст, копірайтер, редактор, фотограф, відеооператор, монтажер, інфографік, верстальник), так і одна-дві людини, як це часто у прес-службах, бо без мультифункціональності у сфері комунікацій сьогодні ніяк. Можна, зрештою, віддати функцію створення мультимедійного прес-релізу на аутсорсинг.
  8. Не лякайтеся витрат. Мультимедійний прес-реліз – це насправді не так дорого, ним може займатися навіть один спеціаліст – прес-секретар. Відео і фото можна знімати на один апарат, аудіо  – з диктофона. Інші опції можна докупити у фрілансерів.
  9. Мультимедійний прес-реліз не обов’язково має бути на одній платформі. Якщо немає ресурсів, щоб створити його на сайті компанії, це можуть бути просто мультимедійні вкладення (з посиланнями на файлообмінник) до вашого прес-релізу. Це не так презентабельно, але не менш ефективно.
  10. Не нехтуйте можливістю скористатися сервісами для розсилки, особливо коли є безкоштовні для цього ресурси, адже це дуже привабливо і дає більше гарантій, що лист не потрапить у спам.

І насамкінець – про ефективність такого формату прес-релізу. Журналісти за допомогою мультимедійного прес-релізу економлять багато часу, їм після отримання текстів не потрібно продзвонювати спікера, уточняти деталі – вони вже мають усі необхідні коментарі у всіх можливих форматах, залишається лише завантажити, підлаштувати під власні медіа та ротувати.

Мультимедійний прес-реліз подає інформацію для журналістів у дуже доступній формі, тому це дозволяє миттєво опублікувати ваш цифровий контент як в інтернет-ЗМІ, так і на телебаченні чи на радіо.